İçmeler
İçmeler

İçmeler

Marmaris körfezinin batı ucundaki eşsiz koyda yer alan İçmeler beldesi elit bir tatil için vazgeçilmez turizm merkezidir. Sırtını dağlardan inen çam ormanlarına yaslamış olan Içmeler adını çok sayıdaki su kaynağından alır. Suyunun en önemli özelliği sindirim sitemine iyi gelmesidir. Oldukça düzenli ve çekici sahil şeridi , tüm koy boyunca uzanan plaji, nezih konaklama tesisleri, restoran, bar, eğlence ve alışveriş merkeziyle dikkat çeker.

Modern ve geleneksel yapının buluştuğu koyda eski yerleşim, sahil şeridinin hemen arkasında KÖYIÇI (Içmeler Köyü) denen yerde tüm otantikliğiyle siz misafirlerini bekler. Köyiçinden devam edilirse, yürüyüş mesafesinde karşınıza çikacak kanyon sizi başka bir dünyaya sürükler. Dağların buluştuğu yere gömülmüş kanyonu ve çevresini gezmek , doğa tutkunları için ayrı bir macera olacaktır.

Botanik bahçe şeklinde düzenlenmiş Içmeler Parkı , belde girişinde hemen dikkati çeker. Ziyaretçilerine bar-restoran ve kafeterya hizmetide verecek şekilde düzenlenmiş park, Prince Apart otelinize bir adımlık mesafede doğayı tekrar tekrar ayağınıza serer.

Yazın yapılan canli müzik parkı, eminiz gündüz olduğu kadar gecelerinizin de değişmez durağı haline getirecektir. İçmeleri ortasından bölen dere islah edilmiş haliyle beldeye ayrı bir canlilik kazandırır. Dere boyunca dolaşırken iki yakasını süsleyen bitkiler, restoranlar ve çay bahçelerinde akşam keyfini yaşamak gerekir.